Malá galerie fraktálů
Obsahuje 194 fraktálů. Navštíveno ? krát od 24.9.2010.

Linear+spherical, dotvořeno julianem

Z první transformace odmažeme linear (linear 3D) a přidáme noise 10 a blur 0,3. Trojúhelník zmenšíme. Později můžeme posunováním změnami velikosti toho trojúhelníku měnit "nasvícení" fraktálu.
Váhu této transformace nastavíme na 0,1.

obrazek

Přidáme druhou transformaci (žlutý trojúhelník) nastavíme linear na 0,075 a spherical na 1,2 a trojúhelník zmenšíme, otočíme a posuneme jak je vidět na obrázku níže (popřípadě jak se vám líbí).
Pokud se vám zdá fraktál málo barevný, přepněte na záložku colors a color speed nastavte na nějaké vyšší číslo, jak se vám bude líbit.
Tenhle stav doporučuju uložit a později prozkoumat všechny možné tvary, které vzniknou změnami pozice, rotace a zmenšení žlutého trojúhelníku a malými změnami hodnot linear a spherical.
Váhu této transformace nastavíme na 10 (a později ji třeba zvětšíme).

obrazek

Tohle bylo to hlavní, teď už budeme jenom přikrášlovat.
Přidáme novou transformaci, zelenou, nastavíme linear (linear 3D) na 0 a julian na 0,3. V záložce variables nastavíme proměnné julian_power a julian_dist na 6 a 1. Tady je dobré se podívat, co změna těchhle proměnných udělá se vzorem, zvláště nastavení julian_dist na zápornou hodnotu (-1).
Teď už to vypadá celkem hezky, ale ještě je to jednoduché se spoustoiu volného místa, které budeme zaplňovat přidáváním dalších julian transformací.

obrazek

Přidáme čtvrtou, azurovou (nebo tyrkysovou?) transformaci s hodnotou julian 0,5 (linear nebo linear 3D nastavíme opt na nulu a stejně tak ve všech příštích). Julian_power a julian_dist v záložce variables nastavíme na 20 a -0.5

obrazek

Přidáme pátou, modrou transformaci s hodnotou julian 0,3 a hodnoty julian_power a julian_dist v záložce variables nastavíme na 6 a 1.
Váhu této transformace nastavíme na 0,2.

obrazek

Stále pracujeme s modrou transformací - klikneme nahoře na tlačítko enable post triangle editing (modré P u šedého trojúhelníku) a modrý trojůhelník zmenšíme tak, aby se zaplnila nevyplněná místa na fraktálu.

obrazek

Přidáme šestou,růžovou transformaci s hodnotou julian 0,2 a hodnoty julian_power a julian_dist v záložce variables nastavíme na 2 a -1.
Váhu této transformace nastavíme na 0,1.
Opět zapneme post triangle editing a růžový trojúhelník zmenšíme tak, aby se zaplnila prázdná místa uprstřed.

obrazek

Takhle bysme mohli ještě pokračovat. Pokud se nám fraktál zdá málo výrazný, můžeme zvýšit váhu transformace 2. Taky si můžeme pohrát stransformací 1, třeba místo noise a blur jí nastavit spherical, nebo juliascope, nebo něco jiného. Taky je načase vybrat vhodná barevný přechod, změna barev může někdy udělat divy.
Můžeme ještě přidat final transform (kliknutím na ikonu bílé F u šedého trojúhelníčku). Objeví se nám bílý trojúhelník, který bude měnit vzhled celého fraktálu. Je třeba vyzkoušet, co vypadá dobře. Doporučuju třeba spherical, eyefish, cilinder, sech, crop, ngon, polar2, scry, sec, sech, xtrb.

obrazek
Soubor s mezikroky tohoto návodu a s několika možnými výsledky si můžete stáhnout tut_jlinearspherical.flame

obrazek obrazek obrazek
~ shy.cz ~